Bieliny, jako osada o ponad tysiącletniej historii są już w 1241 roku parafią. Do 1786r. należały do diecezji krakowskiej, do ostatniej reorganizacji granic diecezji w 1992 r.do diecezji przemyskiej, a obecnie przynależą do diecezji sandomierskiej (dekanat ulanowski). Pierwsze informacje o istnieniu parafii Bieliny pochodzą z r. 1326. Parafia w tamtych czasach była bardzo rozległa. Należały do niej m.in. Racławice, Nisko, Turbia, Kurzyna, Ulanów, a nawet Górno i wiele innych okolicznych miejscowości. Zasięg terytorialny bielińskiej parafii - początkowo bardzo rozległy - z czasem stawał się coraz mniejszy. Działo się to na skutek, wyodrębnienia się poszczególnych wsi, w których budowano nowe świątynie. W roku 1616 wioska Ulanów uzyskuje prawa miejskie. W roku 1640 wzniesiono tam kościół z drewna, zaś od 1685 roku Ulanów uchodził za filię bielińskiej parafii. Ostatnią oddzieloną od Bielin parafią jest Ulanów (27.09.1928 r.) Zasięg obecnej parafii stanowią wsie: Bieliniec, Bieliny, Bukowina, Glinianka i Rędziny.

Sobota, III Tydzień Wielkanocny